antireflexná vrstvaPred zhruba 20 rokmi sa začala antireflexná vrstva štandardne používať v očnej optike a dnes sa stala jej bežnou súčasťou. Skôr sa a ntireflexná úprava používala iba v ďalekohľadoch a iných komplikovanejších optických sústavách, kde bolo jej použitie dôležité z hľadiska priestupnosti svetla.

Dôvodom, že nebola bežně používáná pre dioptrické okuliare bola jej vysoká cena. Ide o to, že každá optická plocha, ktorá má prepúšťať svetlo, sa v skutočnosti chová trochu ako zrkadlo a časť svetla odráža. Antireflexná vrstva bráni odrážanie svetla a tým mu umožňuje lepšie prechádzať a užívateľovi lepšie vidieť. V praxi sa to prejavuje tak, že nositeľ okuliarov nie je rušený reflexmi z vnútornej strany šošovky a to ako vonku, tak i pri umelom osvetlení. Antireflexná vrstva okuliarov zamedzuje i vonkajším reflexom, pretože sa sklá toľko nelesknú a vám je lepšie vidieť do očí. Antireflexnú vrstvu najviac ocení vodiči pri riadení automobilov, kde k vám svetlo prichádza spredu - protiidúce autá - i zozadu - autá idúce za vami. Dokonca i zo strán a zhora - pouličné osvetlenie a iné svetlá. Svoje uplatnenie však nájde i v interiéroch a to všade tam, kde je nainštalované umelé osvetlenie.

Pop Up Panel

Here is the pop up panel you can use to promote any product or products that you think your customers should see at the very bottom of the website. You can use 6 different modules positions between intro-1 and intro-6.

215,00 €

FIND OUT MORE BUY TODAY!


TOP