historia okuliarov 1Okuliare na tvári ľudí v našom okolí sú dnes rovnako bežnou vecou ako rukavice na rukách v chladných mesiacoch alebo žabky na nohách v lete. V histórii tomu však vždy tak nebolo. Snaha napraviť nedokonalosti zraku sa datuje celé stáročia späť. Poďme sa pozrieť, ako sa vlastne okuliare vyvinuli až do podoby, v akej ich poznáme v súčasnosti.

damske okuliareČi už si vyberáte slnečné okuliare alebo potrebujete kvôli očnej vade okuliare dioptrické, dostanete sa pravdepodobne do situácie, kedy budete stáť v obchode s očnou optikou a budete sa rozhodovať, ktoré okuliare zo širokej ponuky si zvoliť. Pre niektorých ľudí je to celkom ľahká úloha, pretože im pristanú prakticky všetky tvary a štýly okuliarov. Pre niekoho iného môže byť výber vhodných, slušivých okuliarov naopak zložitou záležitosťou. Aby sme Vám aspoň trochu poradili, ako najlepšie pristupovať k nákupu ideálnych rámčekov, prinášame nasledujúceho sprievodca výberom okuliarov:

okuliare pre vodicovHlavnou funkciou dioptrických okuliarov je korekcia chyby zraku, čím umožňujú takmer perfektné videnie. Ak má pacient len ​​niekoľko málo dioptrií, občas si v niektorých situáciách poradí aj bez okuliarov. Jednou z aktivít, pri ktorej by mal človek tohto pomocníka vždy použiť, je riadenie vozidla.

 

polarizovane slnecne okuliareVäčšina z vás sa už pravdepodobne stretla s výrazom polarizácie alebo polarizované slnečné okuliare. Tento výraz znie trochu odborne, a nie každý môže presne rozumieť, čo sa za ním skrýva.

Polarizované šošovky sú šošovky okuliarov, pokryté špeciálnou chemikáliou, ktorá sa používa na filtráciu lúčov svetla. Molekuly tejto chemikálie sú usporiadané tak, aby zabránili priechodu svetla skrz šošovku.

kratkozrakosti starostlivost oci detiČo je Myopia?

Myopia, čiže krátkozrakosť, je refrakčná chyba oka. Vzniká vtedy, keď oko nerastie (neohne sa) tak, ako by malo. V dôsledku toho svetlo prúdiace do oka nedopadá správne do jeho ohniska. Pozorovaný obraz nie je zaostrený na sietnici, ale šošovka oka zaostrí objekt pred sietnicou. Ľudia s krátkozrakosťou vidia dobre nablízko, ale vzdialené objekty sa javia rozmazane. Myopia je poruchou oka, nie očným ochorením.

 

dioptricke okuliare pre sportRovnako ako máme niekoľko párov topánok pre rôzne príležitosti, rovnako tak môžeme mať niekoľko párov okuliarov. Pre niektorých z nás je to zbytočný luxus, pre iných nevyhnutnosť. Napríklad športovci či ľudia venujúci sa aktívne najrôznejším športom, ktorí potrebujú korekciu zraku a nemôžu alebo nechcú nosiť kontaktné šošovky, iste uvítajú okuliare prispôsobené na nosenie pri fyzickej aktivite.

 

antireflexná vrstvaPred zhruba 20 rokmi sa začala antireflexná vrstva štandardne používať v očnej optike a dnes sa stala jej bežnou súčasťou. Skôr sa a ntireflexná úprava používala iba v ďalekohľadoch a iných komplikovanejších optických sústavách, kde bolo jej použitie dôležité z hľadiska priestupnosti svetla.

Pop Up Panel

Here is the pop up panel you can use to promote any product or products that you think your customers should see at the very bottom of the website. You can use 6 different modules positions between intro-1 and intro-6.

215,00 €

FIND OUT MORE BUY TODAY!


TOP