dioptricke okuliare pre sportRovnako ako máme niekoľko párov topánok pre rôzne príležitosti, rovnako tak môžeme mať niekoľko párov okuliarov. Pre niektorých z nás je to zbytočný luxus, pre iných nevyhnutnosť. Napríklad športovci či ľudia venujúci sa aktívne najrôznejším športom, ktorí potrebujú korekciu zraku a nemôžu alebo nechcú nosiť kontaktné šošovky, iste uvítajú okuliare prispôsobené na nosenie pri fyzickej aktivite.

 

Špeciálne upravené dioptrické okuliare pomáhajú profesionálnym a rekreačným športovcom s vadou zraku k dosiahnutiu čo najlepších výkonov. Sú navrhnuté tak, aby umožňovali čo najlepšie priestorové videnie, pohodlne sedeli pri aktívnom pohybe a aby udržiavali oči v bezpečí. Špecialisti v oblasti športovej optiky sa zhodujú, že športové okuliare majú výrazný vplyv na celkový dosiahnutý výkon.

Bežné dioptrické okuliare rozhodne nie sú pri športových aktivitách vhodné. Pri nárazoch môžu ľahko skĺznuť z tváre a rozbiť sa. Pri údere do tváre potom môže ich rámček prasknúť či sa môže rozbiť sklo a následne spôsobiť vážne poranenie.

Na ochranu očí pred slnečným žiarením, pred poveternostnými podmienkami či nečistotami a odrazenými drobnými predmetmi by však okuliare mali používať aj ľudia s perfektným zrakom. Zranenie oka môže ukončiť profesionálnu kariéru športovca či znepríjemniť život každého z nás. Ochranné okuliare sú bežnou súčasťou určitých typov športového vybavenia, ako napríklad lyžiarskeho či cyklistického. Pri iných športoch však na chránenie očí často zabúdame.

 

Dioptrické okuliare pre šport

Športové dioptrické okuliare sú vďaka pokročilým technológiám na vysokej úrovni. Rámy a šošovky okuliarov sú konštruované z materiálov vysoko odolných proti nárazom. Ich tvar je prispôsobený tak, aby sedeli pohodlne na tvári a pri pohybe neskĺzavali. Často sú doplnené o opasok zaisťujúci extra upevnenie na hlave.

Špičkoví výrobcovia dioptrických okuliarov pre šport ponúkajú okuliare s maximálne jasným videním, ktoré sa takmer vyrovná zdravému zraku. Okuliare sú navrhnuté tak, aby zvládli prakticky akýkoľvek predpis od očného lekára.

Aj deti sa už nebráni nosenie športových dioptrických okuliarov, v ktorých by si mohli pripadať "nepekne". Okuliare často vidia u svojich športových vzorov, čo napomáha celkovej osvete v oblasti športových okuliarov.

 

Ochranné okuliare pre šport

V minulosti nebolo nosenie ochranných okuliarov pri športe príliš bežné, čo malo za následok časté zranenia očí. Dnes si už našťastie tréneri, rodičia aj samotní športovci uvedomujú, že chrániť oči je potreba. V niektorých športových kluboch je pri určitých aktivitách nosení ochranných okuliarov dokonca povinné.

Športové ochranné okuliare sú navrhované a vyrábané v rôznych tvaroch a veľkostiach tak, aby zodpovedali požiadavkám jednotlivých športov. Rad z nich je určená pre raketové športy, pre basketbal či futbal. Niektoré sú určené špeciálne pre nosenie pod helmou.

Šošovky športových okuliarov sú zvyčajne vyrobené z polykarbonátu, ktorý je nárazuvzdorný a dobre chráni pred rýchlo sa pohybujúcimi predmety. Tento materiál umožňuje pridanie ochrany proti ultrafialovému žiareniu, čo ocenia najmä hráči vonkajších športov. Vnútorný i vonkajší povrch šošoviek je často opatrený povlakom odolným proti poškriabaniu za účelom zaistenia dlhšej trvanlivosti.

Nároky a požiadavky rôznych športov nielen na šošovky, ale predovšetkým na rámy okuliarov viedli k vývoju rozmanitých typov športových rámov. Tie sú vyrábané z vysoko odolného plastu alebo polykarbonátov. Bývajú opatrené gumovým polstrovaním chrániacim tvár v oblasti styku s okuliarmi. Tvar je prispôsobený potrebám jednotlivých športových odvetví alebo potrebám športovcov. Napríklad športovcom, ktorí nosili kontaktné šošovky môže pomôcť oblúkový štýl okuliarov v ochrane proti vetru a prachu.

 

Či už sa jedná o športové dioptrické alebo ochranné okuliare osobitnú pozornosť treba venovať deťom. Nesprávne padnúce okuliare neposkytujú potrebnú ochranu a zvyšujú riziko poškodenia očí. Rodičia by sa rozhodne nemali snažiť ušetriť tým, že zaobstarajú okuliare väčšie, než je potrebné, vzhľadom na ďalší rast dieťaťa. Rovnako tak okuliare, z ktorých dievča či chlapec už vyrástli, sú nevhodné a zároveň nepohodlné. Príliš malé okuliare môžu brániť periférnemu videniu, čo môže mať za následok zhoršený výkon alebo zasiahnutia predmetom, ktoré dieťa prehliadne.

Profesionálni športovci aj ostatní aktívni ľudia udržujú pohybom svoje telo v kondícii. Používajú pri tom špeciálnu obuv, oblečenie či ďalšie potrebné vybavenie. Aby zaistili dlhodobú dobrú kondíciu aj svojim očiam, mali by im zaistiť potrebnú ochranu a starostlivosť. Športové dioptrické či ochranné okuliare sú ideálnym pomocníkom pri tejto snahe. Ak okuliare ešte nepoužívate, zvážte, či sú pri Vašom obľúbenom športe oči vystavené nejakému nebezpečenstvu a určite o obstaranie okuliarov popremýšľajte. Zdravé oči máme predsa len jedny.

Pop Up Panel

Here is the pop up panel you can use to promote any product or products that you think your customers should see at the very bottom of the website. You can use 6 different modules positions between intro-1 and intro-6.

215,00 €

FIND OUT MORE BUY TODAY!


TOP